Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1166 Kostdataprogram till Katrineholms kommun
Referensnummer: TI 2020-1166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörer inbjuds att lämna anbud i denna upphandling av Kostdataprogram till Katrineholms kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverantörer inbjuds att lämna anbud i denna upphandling av Kostdataprogram med livsmedelsupphandlingssystem, som genomförs av Katrineholms kommun.