Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lokalvård - kontorslokaler
Referensnummer: KS/2021:237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalvård till kommunens kontorslokaler.
Upplands Väsby kommun har flera kontor på olika adresser i kommunen, de flesta ligger i de centrala delarna av kommunen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 150 675,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen