310430-2019 - ResultatSverige-Malmö: Brandsläckare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandsläckare
Referensnummer: 18/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35111300 Brandsläckare
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av brandsläckare och reservdelar till Malmö kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 39525400 Brandfiltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen