Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biogas
Referensnummer: SN-2018-2090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65200000 Gasdistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceförvaltningen/Stadsfastigheter på Malmö stad inbjuder, genom upphandlingsenheten, intresserade leverantörer att inkomma med anbud, avseende upphandling av biogas i enlighet med villkor i detta förfrågningsunderlag. Upphandlingen avser leverans av biogas till de uttagspunkter som Malmö stad anmäler.
Denna offentliga upphandling syftar till att ett (1) ramavtal tecknas med tre (3) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09120000 Gasformiga bränslen, 09121000 Stadsgas, ledningsgas eller liknande gaser, 65210000 Gasdistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen