310569-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsskapande tjänster - Särskilt boende vård- och omsorg
Referensnummer: VON/2021:65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Trygghetsskapande tjänster- internt trygghetslarm med tillbehör till särskilda boenden i Karlstads kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 220 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Trygghetsskapande tjänster- 6 stycken särskilda boenden i Karlstads kommun.