310571-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Medicinska informationssystem
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbaserade arbetspsykologiska testverktyg
Referensnummer: 3.3.1-47/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48814000 Medicinska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Observera att detta är en förhandsannons, upphandlingen är beräknad till månadsskiftet augusti/september 2019 (tidigast 23 augusti).
Avser webbaserade arbetspsykologiska testverktyg för rekrytering och urval, beställare och uppdragsgivare HR-service vid Serviceförvaltningen.
Omfattning beräknad till cirka 1 miljon svenska kronor per år. Upphandling kommer att ske med öppet förfarande enligt LOU 2016:1145.
Observera att tider och omfattning kan komma att ändras vid annonsering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48510000 Programvara för kommunikation, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen