Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingsverktyg
Referensnummer: KS-2019/443
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48490000 Programvara för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Samverkande kommunerna kommer att genomföra egna upphandlingar såväl som gemensamma upphandlingar i systemet. Syftet med att göra en gemensam upphandling av ett upphandlingssystem är att upphandlingssystemet ska utgöra ett stöd och effektivisera upphandlingsprocessen i upphandlingssamarbetet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48490000 Programvara för upphandling, 72212490 Programvaruutvecklingstjänster för upphandling, 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen