Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala Lås
Referensnummer: Inköp.22.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30196000 Planeringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar införskaffande av:
· Digitala låsenheter för ytterdörrar
· Digitala låsenheter för entrédörrar
· Digitala låsenheter för portar, tvättstugor mm.
· Digitala nycklar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30196000 Planeringssystem, 31711300 Elektroniska system för tidsregistrering, 31711310 System för närvaroregistrering, 35121700 Larmsystem, 42961000 Manöver- och styrsystem, 42967100 Digital fjärrkontrollenhet, 44521100 Lås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Digitala lås