3106-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skåp/flakbilar 5 till 5,5 ton och 7 till 7,5 ton
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Renova AB genomför en ramavtalsupphandling av skåp/flak bilar, 5-5,5 ton samt 7-7,5 ton.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen