Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blommor, krukväxter, snittblommor och buketter
Referensnummer: 2021-00591
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av blommor, snittblommor,
blomsterarrangemang, krukväxter, växter, plantor och
motsvarande varor under avtalstiden. Köp kan ske för t.ex.
uppvaktning vid födelsedagar, pensionsavgångar och
kondoleanser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121210 Blomsteruppsättningar, 03451000 Växter, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen