Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror och hushållsmaskiner.
Referensnummer: UH-2016-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Vitvaror och hushållsprodukter såsom kylskåp, diskmaskiner, frys, tvättmaskin, torkskåp och hushållsapparater.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39722000 Delar till spisar, tallriksvärmare och hushållsapparater, 39713100 Diskmaskiner, 39711100 Kylskåp och frysar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen