Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Fastighetsmäklartjänster Varbergs Bostads AB
Referensnummer: VBAB 2019:89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Varbergs Bostads AB, 556502–4220 avser att teckna avtal med en leverantör som kan tillgodose verksamhetens löpande behov av fastighetsmäklartjänster, utförda på ett fackmannamässigt vis och till ett kostnadseffektivt pris under hela avtalsperioden.
Leverantören skall självständigt ansvara för utförande av fastighetsmäklartjänster med Varbergs Bostads AB insyn och godkännande samt tillhandahålla information och analyser etc enligt omfattning och krav som är erforderligt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70123000 Försäljning av fastigheter, 70123100 Försäljning av bostadsfastigheter, 70123200 Försäljning av andra fastigheter än bostadsfastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen