Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala lås för brukare inom hemtjänsten.
Referensnummer: SUN 2023-050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av hårdvara, reservdelar, mjukvara (licenser) samt tillhörande tjänster såsom införandeprojekt, driftsättning av lösning, service och support.
Den digitala nyckelhanteringen ska integreras med verksamhetssystemet för vård och omsorg
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen