Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: RS/230013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland genomför denna upphandling som avser Profilprodukter, lagerhållning av framtagna produkter, beställning via webbshop, leverans och fakturering av beställda produkter med beskrivning i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regionen har behov av ett grundutbud, ca 25-30 olika profilprodukter.