Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre markskötsel (året om) för Landstingsbostäder i Jämtland AB
Referensnummer: RS/162/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen inbjuder till anbudsgivning gällande yttre markskötsel (året om) för Landstingsbostäder i Jämtland AB.I yttre skötsel ingår bl.a. gräsklippning och underhåll av grönytor, snöröjning och halkbekämpning under hela året. Anbud lämnas på hela omfattningen och antagen leverantör ska kunna utföra samtliga åtgärder som efterfrågas. Omfattning och detaljer framgår av upphandlingsdokumenten som helhet.
— Upphandlingens värde uppskattas till ca 750 000 SEK per år
— Avtalstiden är 2 år med möjlighet till upp till 2 års förlängning.
Välkommen med anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen