310685-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetstjänster – Larm och bevakningstjänster
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLarm och bevakningstjänster
BeskrivningUddevalla kommun behöver förnya sitt ramavtal gällande larm och bevakningstjänster.
Intern identifierareKS/2025:397
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU), 19 kap.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000