Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plattform för hantering av digital access
Referensnummer: 21/257
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42961100 Passerkontrollsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en plattform för hantering av digitala nycklar. Då olika fastigheter och kunder använder sig utav olika lås- och passagesystem är det av stor vikt att systemet för hantering av digitala nycklar kan integreras mot flera olika passersystem och leverera sin tjänst genom dem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen