Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av brännbart avfall
Referensnummer: TFNSÅ 2021/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Säffle kommun avser upphandla transport av brännbart avfall enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar transport av brännbart avfall i lastväxlarcontainers från Östby Miljöstation, placerad i Åmåls kommun, till Åmotsfors Energis avfallsförbränningsanläggning i Åmotsfors.