Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledning av marksanering för bostadsexploatering
Referensnummer: IHUS-2021-00003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsult för samordning av ett flertal byggherrar gällande marksanering inför bostadsexploatering Librobäck.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen