2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning och Barmarksskötsel
Beskrivning: Entreprenadens omfattning Entreprenaden omfattar: tillsyn och skötsel, avhjälpande underhåll, jour och beredskap, samt närliggande tjänster inom vinterväghållning och barmarkskötsel. Tjänsterna ska utföras på bussgator, lokalgator, gång- och cykelbanor samt torg etc. belägen i Sollentuna kommun.
Intern identifierare: KS-2024/01206
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
Ytterligare klassificering (cpv): 90611000 Gaturenhållning, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Vinterväghållning och Barmarksskötsel