310829-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Finansiell rådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Expertkonsulter Almi Östergötland
Referensnummer: UH-2023-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66171000 Finansiell rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Almi Företagspartner Östergötland AB upphandlar Expertkonsulter inom 12 olika anbudsområden. Total avropsvolym under avtalstiden beräknas uppgå till ca 12 MSEK.
Vi tecknar ramavtal med en eller flera leverantörer per nedanstående områden.
Ägare & Styrelse, Mål & Strategi, Ledning & Ledarskap, Kompetensförsörjning, Marknad, Försäljning, Internationalisering, Innovation, Ekonomi, Interna processer, E-handel och Hållbart företagande (miljömässig, social och ekonomisk)
Upphandlingen genomförs av Almi Företagspartner Östergötland AB vilken också är den part som avtal tecknas med. Avrop från ramavtalet kommer även att kunna göras tre andra Almi bolag inom Östra mellan Sverige. Det innebär att uppdrag och kunder kan finnas i dessa regioner.
Avtalstiden är 36 månader med möjlighet till 12 månaders förlängning.
Sista anbudsdag är 2023-06-26
Välkommen med er ansökan!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66171000 Finansiell rådgivning, 79342200 Säljfrämjande åtgärder, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79420000 Managementtjänster, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Expertkonsult företagande