2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byte av vägräcken längs E4 Västerbottens kustland
Beskrivning: Vägräcken behöver bytas ut längs E4 på Västerbottens kustland. Arbetet kommer att utföras under säsong 2026. Härmed tillämpar Trafikverket upprepat förfarande av tidigare byggentreprenad på kontrakt Byte av vägräcken längs E4 Västerbottens kust-land. Avtalsnummer 5240218781 med ärendenummer TRV 2024/71823.
Intern identifierare: KOM-420073
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233280 Uppförande av vägräcken
Ytterligare klassificering (cpv): 34928100 Vägräcken
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byte av vägräcken längs E4 Västerbottens kustland