310912-2019 - ResultatSverige-Sandviken: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning HVO Sandvikens kommunkoncern
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandvikens kommunkoncern upphandlar stationstankning av HVO-drivmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09134200 Dieselbränsle, 09134230 Biodiesel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen