2. Förfarande
Förfarande
Titel: GE helrenovering av Kungliga Trädgården 3
Beskrivning: RDF avser göra en helrenovering av fastigheten Kungliga Trädgården 3, på Västra Trädgårdsgatan 4 i Stockholm. Avtal tecknas med en generalentreprenör.
Intern identifierare: 1322-2025/26
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: RDF avser göra en helrenovering av fastigheten Kungliga Trädgården 3, på Västra Trädgårdsgatan 4 i Stockholm. Avtal tecknas med en generalentreprenör. Upphandlingen genomförs som en säkerhetsskyddad upphandling vilket innebär att Riksdagsförvaltningen kommer att teckna ett säkerhetsskyddsavtal med den vinnande anbudsgivaren.
Intern identifierare: GE helrenovering av Kungliga Trädgården 3