310944-2019 - ResultatSverige-JOHANNESHOV: Installation av kommunikationsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordning, användarstöd och utrustningshantering för taltidningsverksamheten
Referensnummer: 2019/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51300000 Installation av kommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget i denna upphandling består av två delar, där anbud kan lämnas på en eller båda delar:
— Användarstödsleverantör (A): behovsutredning och support i form av kundtjänstfunktion samt övergripande samordningsansvar för valda delar av taltidningsverksamheten,
— Hembesöks- och utrustningshanteringsleverantör (B): ansvar för resurser avsedda för hembesök, utrustningshantering och tekniskt stöd till leverantör A och MTM.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 38624000 Synhjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen