310955-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Regiongemensamma utbildningar
Referensnummer: RJL 2019/344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att Region Jönköpings län efterfrågar Leverantörer genom en förnyad konkurrensutsättning som kan erbjuda olika sorters utbildningar med hög kvalitet och bra servicenivå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen