Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal Telefoniplattform.
Referensnummer: 15216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommun avser att upphandla samordnat serviceavtal för den gemensamma telefoniplattformen och tillhörande programvara för Umeå, Bjurholm, Nordmaling, Robertsfors, Vindeln och Vännäs kommuner. Avtalet beräknas gälla för perioden 1.10.2016 till 30.9.2018 med möjlighet till 24 månaders förlängning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen