311040-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kläder, skor, väskor och tillbehör – Arbetskläder för operativ personal på helikopter SLA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder för operativ personal på helikopter SLA
BeskrivningSvensk Luftambulans (SLA) genomför upphandling avseende arbetskläder för operativ personal på helikopter vid SLA:s helikopterbaser. Upphandlingen samordnas via SLA och genomförs även för Region Dalarna, Region Norrbotten, Region Värmland och Region Västerbotten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108915:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18200000 Ytterkläder, 18400000 Specialkläder och tillbehör, 18410000 Specialkläder