2. Förfarande
Förfarande
Titel: IVC-system och ventilerade burskåp
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i Göteborgs universitets upphandling av ramavtal för IVC-system och ventilerade burskåpmed tillhörande varor och tjänster. Köparen avser att upphandla ramavtal för IVC-system och ventilerade burskåpmed tillhörande varor och tjänster. Upphandlingen är indelad i två (2) anbudsområden enligt nedan: 1. IVC-System med tillhörande produkter och tjänster 2. Ventilerade burskåp med tillhörande produkter och tjänster Efterfrågade produkter framgår i bilaga 1. sortiment- och prisbilaga. Köparen avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för respektive anbudsområde. Leverantören kan lämna anbud på valfritt antal anbudsområde. Varje anbudsområde kommer att utvärderas separat
Intern identifierare: EUI 24 001
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 2- Ventilerade burskåp
Beskrivning: Se del "4. Kravspecifikation - Ventilerade burskåp med tillhörande varor och tjänster" i upphandlingsunderlaget.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Se del 2. Kvalificering av leverantör - i upphandlingsunderlaget
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 1 - IVC-System
Beskrivning: Se del 3. Kravspecifikation - IVC-system med tillhörande varor och tjänster