See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster
Beskrivning: Örnsköldsviks kommun upphandlar tryckeritjänster för successivt avrop av tryckta produkter. Trycksakerna kan bestå av både små och enklare produktioner och större produktioner där kraven på kvaliteten är höga.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område A - Papperstryck t.ex blad, broschyrer, affischer informationstidning
Beskrivning: Område A avser Papperstryck t.ex blad, broschyrer, affischer informationstidning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85046:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22140000 Foldrar, 22150000 Broschyrer, 42962000 Tryckeriutrustning och grafisk utrustning, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79820000 Trycktjänster, 79823000 Tryckning och leverans
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område B - Skyltar & Expomaterial t.ex mässmaterial, skyltar, banderoller, tryck på plast/glas, dekaler.
Beskrivning: Område B avser - Skyltar & Expomaterial t.ex mässmaterial, skyltar, banderoller, tryck på plast/glas, dekaler.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85046:Lot:2