311193-2019 - ResultatSverige-Malmö: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och anläggningsentreprenad Dnr 623-11780-19
Referensnummer: 18/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Mark- och anläggningsentreprenader med vatten och naturvårdsinriktade åtgärder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111220 Röjning av ris och buskar, 45112000 Grävning och schaktning, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45247210 Anläggningsarbeten för dammar, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 77300000 Trädgårdstjänster, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mark- och anläggningsentreprenader med vatten och naturvårdsinritade åtgärder.