Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Audiovisuell utrustning för resenärsinformation
Referensnummer: 23/00208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30231300 Bildskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett helhetsåtagande gällande leverans och installation av Audiovisuell utrustning för resenärsinformation samt support- och underhållsavtal som ska innefatta att i fält kunna reparera och/eller ersätta utrustning som inte fungerar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30231300 Bildskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Åtagande omfattar utbyte av cirka 200 digitala hållplatskyltar. De olika hållplatskyltarna kommer skilja sig åt gällande panel, IP-klassificering, storlek och konstruktion beroende på omgivning och den miljö där skylten kommer vara uppsatt. Din Tur avser lägga en första beställning på 75 skyltar under 2023 därefter avses ytterligare 75 skyltar beställas under 2024. Dessa beställningar avser ersätta befintliga LEA skyltar. Efterföljande år uppskattas behovet av nya skyltar till cirka 10 stycken per år.