311210-2020 - ResultatSverige-FALUN: Zoologiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppstallning och transport av omhändertagna djur
Referensnummer: 280-3765-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Dalarnas län upphandlar uppstallning och transport av omhändertagna djur, det gäller katt, hund, häst och övriga små sällskapsdjur.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98380000 Kenneltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen