2. Förfarande
Förfarande
Titel: Salabostäder AB - Ramavtal Byggservice 2026
Beskrivning: Ramavtal för byggservice tecknas med maximalt tre (3) i rangordning. Förnyad konkurrensutsättning tillämpas på större avrop.
Intern identifierare: 42-26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000