Regionen avser upphandla en systemlösning för digital vårdkedja som verktyg för digitala kontakter mellan patienter och vårdgivare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48800000 Informationssystem och servrar, 48810000 Informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system, 48814400 Informationssystem för klinik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen