Upphandlingen avser hyra av kamerabevakningstjänst som omfattar kamerasystem och larmcentral som ska detektera och aktivera larm till larmoperatör när det förekommer ett onormalt beteende inom kameraövervakat område. När systemet aktiverats/driftsatts skall bilder förmedlas till larmcentral, i realtid, så att det går att följa händelser och skeenden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen