2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med tre (3) anbudsgivare gällande elarbeten inom Stockholm Parkerings befintliga anläggningar Vid fördelning av uppdrag kommer två olika avropsordningar att tillämpas. För uppdrag med ett bedömt/budgeterat värde understigande 75 000 kr, kommer fördelning genom rangordning (a) att tillämpas. För uppdrag med ett bedömt/budgeterat värde över 75 000 kr kommer förnyad konkurrensutsättning (b) att tillämpas.
Intern identifierare: SP 2026/65
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Elarbeten