311452-2018 - ResultatSverige-Huddinge: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering Vidja etapperna 2B och 2C
Referensnummer: UH-2018-92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar framtagande av förfrågningsunderlag och bygghandling för allmän platsmark inom etapp 2B och 2C. Uppdraget inkluderar teknikområdena gata, dagvatten (allmän platsmark samt naturmark), geoteknik, belysning, ledningssamordning samt inmätning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling omfattar konsultarbeten avseende projektering av område Vidja etapperna 2B och 2C.