311482-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling avseende Benersättning, SLL590.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling avseende benersättning (för ortopediska verksamheter men även övriga kirurgiska specialiteter såsom neuro, plastik och öronkirurgi), SLL590.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))