311516-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning till utomhusidrott – Idrottsmateriel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIdrottsmateriel
Beskrivningidrottsmateriel
Intern identifierareIDF 2026/279
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37410000 Utrustning till utomhusidrott
Ytterligare klassificering (cpv): 37415000 Friidrottsutrustning, 37420000 Gymnastikutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde A Bollsport
BeskrivningBollsport - För inom- och utomhusbruk
Intern identifierareAnbudsområde A Bollsport
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde B Friidrott
BeskrivningFriidrott - För inom- och utomhusbruk
Intern identifierareAnbudsområde B Friidrott
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde C Gymnastik
BeskrivningGymnastik
Intern identifierareAnbudsområde C Gymnastik