See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster Rättspsykiatri vård
Beskrivning: Rättspsykiatri Vård Stockholm (RPV) har i uppdrag från Hälso- och sjukvårdsnämnden (HSF) att bedriva rättspsykiatrisk vård i Stockholms län. I uppdraget ingår att vårda och rehabilitera patienter med en allvarlig psykisk störning, som av domstol överlämnats till vård enligt lag om rättspsykiatrisk vård (LRV). I uppdraget ingår även att erbjuda psykiatrisk vård till frihetsberövade personer och andra personer med omfattande behov av högkvalificerad psykiatrisk vård. Upphandlingen avser bevakningsuppdrag för Rättspsykiatri Vård Stockholm (RPV).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121276:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlägning