Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=aftjxzwtwo&GoTo=Docs
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: ovannämnda adress
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Motor och backslagsbyte samt målning på lotsbåt Pilot 741 SE.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående motor och backslagsbyte, målning m.m. på lotsbåt Pilot 741 SE. Ungefärliga fartygsdimensioner: Löa: 16,3 m, Bredd: 4,98 m, Djupgående: 2,43 m, Brutto: 38,0, Yta under vattenlinjen: 70 m², Yta fribord: 55 m², Stationeringsort: Pilot 741 SE är stationerad i Holmsund.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50244000 Renovering av skepp och båtar, 42111000 Motorer, 45442100 Målning, 51145000 Installation av båtmotorer
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner