311638-2023 - ResultatSverige-Lidköping: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matavfall
Referensnummer: 2023-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Omhändertagande av matavfall i Lidköpings kommun för Lidköping Miljö och Teknik AB.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast 2023-04-27 23:59 .
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90511300 Insamling av avfall, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen