Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och Beläggningsarbeten inom Sandviken kommun
Upphandling beträffande Mark- och beläggningsarbeten inom Sandviken kommun. Upphandlingen omfattar ramavtal för mark- och beläggningsarbeten, enligt beläggningsprogram, akuta lagningar samt återställning efter ledningsgrävning inom Sandviken kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 60 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen