311718-2016 - ResultatSverige-Henån: Arbeten som rör telekommunikationer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Bredbandsnät Tegeby Flatö Myckleby, Orust kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 5: Telekommunikationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Orust.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av leverantör för byggande och tillhandahållande av ett passivt fiberoptiskt nät för bredband gällande område 6: Tegneby, område 9: Flatö (Malöströmmar) samt område 11: Myckleby, Orust kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 64200000 Telekommunikationstjänster, 72410000 Leverantörstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.