2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Urea
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en leverantör med kapacitet att leverera s.k prillad och flytande Urea för halkbekämpning till flygplats. Leverantören förutsätts kunna erbjuda produkter under hela avtalsperioden och kunna leverera till de i upphandling aktuella flygplatserna inom Swedavia.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14300000 Kemiska mineraler och gödningsmineraler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Inköp av Urea
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96106:Lot:1