311799-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning av byggnader – Upphandling Städentreprenad 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling Städentreprenad 2024
BeskrivningSankt Kors Fastighets AB äger och förvaltar fastigheter i Linköpings kommun. Entreprenaden omfattar städning av trappor och allmänna utrymmen, kontorsstädning samt städning av kontorshotell.
Intern identifierare24/5
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000