Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Flyttjänster och magasinering inom Region Gävleborg.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävleborgs län.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar flyttjänster av gods, varor och tillhörande tjänster inom Region Gävleborg och är uppdelat i tre (3) områden (A, B och C). Område A, Flyttjänster inom Gästrikland. Område B, Flyttjänster inom norra Hälsingland. Område C, Flyttjänster inom södra Hälsingland.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering, 63122000 Magasinering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.