See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Korttidsboende för personer med funktionsnedsättning
Beskrivning: Målgrupp för ramavtalet är personer över 18 år med psykiska och/eller fysiska funktionsnedsättningar i behov av korttidsboende. Korttidsboende är biståndsbeslut enligt socialtjänstlagen. Efterfrågad tjänst är tillståndspliktig enligt 7 kap 1§ 3p (hem för viss annan heldygnsvård) socialtjänstlagen. Ramavtalet omfattar två delområden Delområde 1 - Korttidsboende för personer med psykiska funktionsnedsättningar Delområde 2 - Korttidsboende för personer med fysiska funktionsnedsättningar
Intern identifierare: 751/23
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs genom Enstegsupphandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311200 Social omsorg för handikappade
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1
Beskrivning: Korttidsboende för personer med psykiska funktionsnedsättningar.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Beskrivning: Korttidsboende för personer med funktionsnedsättning.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2
Beskrivning: Korttidsboende för personer med fysiska funktionsnedsättningar.