2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjullastare
Beskrivning: Anskaffning av Hjullastare
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111366:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43262100 Mekaniska grävmaskiner, 45000000 Anläggningsarbete